Sudičky, vy potvory..!

19. 06. 2019 11:16:04
To bych chtěla poznat ty "dobré duše", co stály nad mou postýlkou a vkládaly mi do života cesty osudu! Baby jedny, ty se na mě vyřádily! Došla jim fantazie? Nestála jsem za větší námahu? Nebo jsem to přeci jen měla spočítané...

...a v podstatě přišly nade mnou jen mávnout rukou a něco nažvanily, aby se neřeklo?!

V kojeneckém věku jsem absolvovala, dle slov mých rodičů, poměrně náročnou operaci a prý jim bylo řečeno panem docentem, co do mě řezal, že je to padesát na padesát, buď si mě odnesou domů nebo na hřbitov..

Sudičky musely vědět, že se do mě bude řezat, ale zřejmě tehdy neměly svého "Jáchyma", který by mě hodil do stroje a předpověděl by moje šťastnější dny a tak spíše počítaly s tou horší variantou. Jasně, bylo to pro ně pohodlnější! Něco nade mnou namlely, aby se neřeklo, stejně tu dlouho nebude, takový hubený nic, to nedá, nestojí za námahu, děcek je dneska hodně, nebudeme se zdržovat..

A tak jedna z nich přistoupila a pravila:

"Holka, máš to spočítaný, má vůbec cenu Ti přát něco pozitivního do života?! Přemýšlím, když už, tak co, na tu chvilku bytí na tomto světě? Tak tedy, pokud se přeci jen rozhodneš, že to dáš, budeš vzorné, poctivé, hodné, upřímné, dobrosrdečné, pečující děvče se srdcem na dlani, chuděnko malá.."

A přistoupila druhá:

"Milá zlatá, pokud bys měla splnit, co sudička přede mnou pravila, moc daleko bys v životě nedošla! Svět je zlej, lidi jsou zlí a je třeba mít do života i ostřejší lokty! Jsi hubeňoučká, z tebe ranař nebude, tak ti dávám do vínku ostrý jazyk a odvahu nebát se promluvit. Ale pozor, někdy může slovo ublížit víc než rána pěstí!"

Třetí tiše pozoruje věštbu svých kolegyň a nakonec praví:

"Tak, povahové rysy bychom jakžtakž měly..přejděme k fyzické kráse. To bude úkol nelehký! Otec má velkou pusu, maminka křivé zuby, tomu se nevyhneš, to je genetika, holka. Krásná nebudeš, ale ty si s nedostatky nějak poradíš, mužům se líbí plnější tvary, na hrudi nic moc nevyčaruji, jsi droboučká, velký zadek prý činí šťastnější domácnost, tak dole přidáme, ať jsi v životě aspoň trochu šťastná. Pod tíhou se trošku zakřiví nožky, ale pokud zdědíš oči po mámě, ti zamilovaní budou chvíli koukat výš..ale jo, přidáme ty kukadla. Ať taky poznáš tu pravou lásku..A to by stačilo, princezno."

Princezna je tu. Přežila. Existuje i přes svou ukecanou velkou pusu, kterou jí několik let hyzdily a do krve týraly rovnátka, i přes svou dobrosrdečnost a laskavou povahu, která vyvažuje ostře vystřelené šípy v podobě milionů slov za minutu. Těžko napsat, zda ji muži, o kterých se domnívá, že ji milovali, věnovali své city přes její velká kukadla, do kterých se občas podívali. A zadek mohl být větší, pokud tedy měl zajistit tu šťastnou domácnost!

Dámy, mohly jste mi sice do vínku přidat trochu té inteligence, chytrosti a víc rozumu....ale to bych si jako ženská u chlapů asi moc neškrtla, co? Dejme tomu, že jste věděly, co děláte..

A protože jsem si tehdy "postavila hlavu", i přes těžkou sádru, která ji zdobila, a rozhodla jsem se, že si s těmi křivými nožkami po tomto světě pár roků zaběhám, tak vám přes ty vaše věštby občas "zavařím" a tak trochu si budu šlapat svou cestičku osudu. Zkrátka vám, potvory jedny, občas naruším vaše plány! Milá, hodná, dobrosrdečná...je sice moc pěkná věštba, ale v reálu je mi bohužel spíše na obtíž. Ostrá huba je potřeba, to jo, ale raději bych ostřejší lokty. Ušetřila bych si miliony slovních přestřelek, jedna facka je někdy mnohem rychlejší a účinnější řešení. A kukadla věkem povadnou, stejně jako to "něco" na hrudníku. Ale zadek zdárně kyne, snad tedy v budoucnu splní svůj účel..?! :))

Nedá se svítit, dámy, na mé cestičce s názvem "ocaď pocaď" si budu šlapat dál, jinak bych si v tomto světě neporadila. Snad mi tedy nebudete mít za zlé, že nebudu vždy tak milá a hodná. Jen na ty, kteří si to zaslouží ( určím si sama ). Že holt přiletí facka tomu, kdo si o ni řekne, protože jsou momenty ( světe, sudičky a někteří pánové a dámy ) divte se, kdy mi dochází slova!

A zadek ať kyne, i kdybych měla nohy ještě křivější, však ony ho unesou!

Štěstí není nikdy dost..:)

Autor: Mirka Švarcová | středa 19.6.2019 11:16 | karma článku: 18.16 | přečteno: 519x

Další články blogera

Mirka Švarcová

Nemám lednici, ale mám internet!

Mám byt plný krabic, krabice plné nesmyslů a bordelu, plnou hlavu nápadů a starostí a prázdný žaludek! Ale zase mám plno povzbudivých zpráv na chatu..

2.8.2019 v 11:32 | Karma článku: 14.46 | Přečteno: 661 | Diskuse

Mirka Švarcová

Utrpěla jsem vlastní názor

Ale to přeci nikoho nezajímá! Jeď lajnu, nic víc neřeš, nic víc nekomentuj, prostě jen řekni něco, co bude vypadat jako názor!

31.7.2019 v 14:02 | Karma článku: 11.06 | Přečteno: 524 | Diskuse

Mirka Švarcová

Je libo soulož v Národním?

"Tak jsem si užila soulož v Národním", říká mi otevřeně kolegyně při cigaretové oddychovce. "Byla to nechutně nemorální prc..ka. Když si uvědomím, že tam byly maminky s dětmi! Musela jsem se omluvit dvěma kamarádkám.

10.7.2019 v 10:56 | Karma článku: 32.47 | Přečteno: 1308 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Klar

Deník spisovatele - jak dvě nebezpečné iluze ohlupují Čechy

Jestli je pro mě něco skutečně primitivní, pak je to černobílé myšlení, které se usadilo v českém veřejném prostoru. Stejně jako ve většině západních zemí došlo i u nás k vyhrocení ideologické polarizace na úkor plurality myšlení,

25.8.2019 v 8:37 | Karma článku: 16.99 | Přečteno: 406 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Hujer, měli bychom pro vás prácičku

A sice, u váhy v magormarketu napovídat, zda to, co my mužové přinášíme zvážit, je ovoce nebo zelenina. Případně nám ukázat, kde je to na obrazovce té váhy, abychom zase nevypadali jako analfabeti.

25.8.2019 v 7:35 | Karma článku: 20.71 | Přečteno: 421 | Diskuse

Marketa Kadhi

Německy snadno a rychle - aneb o vděčnosti

Ačkoliv bydlím kousek od německých hranic, němčině jsem se celý život vyhýbala. Vzhledem k příhraničnímu styku jsem nějakým výrazům přeci jenom neunikla, ovšem zdaleka to nebylo dostačující.

24.8.2019 v 21:04 | Karma článku: 18.95 | Přečteno: 686 | Diskuse

David Vlk

Taková malá skoronevěra.

A já, starej chlap na prahu dospělosti, jsem si prostě nemohl pomoct a pohledem jsem tu "Náramnou kost" hltal, nebo nestydím se říct, skoro v tý frontě "Žral!"

24.8.2019 v 16:51 | Karma článku: 29.93 | Přečteno: 906 | Diskuse

Pavel Hewlit

Už máte svého psychiatra?

Je nový trend mít ho. Dokonce je tak populární, že psychiatři hlásí nedostatek lidí ve svých řadách a radí Vám najít si takového lékaře co nejdřív, poněvadž zítra už může být pozdě.

24.8.2019 v 12:46 | Karma článku: 20.02 | Přečteno: 560 | Diskuse
Počet článků 162 Celková karma 14.56 Průměrná čtenost 2491

Jsem žena milující dobré víno, hudbu, tanec a bábovku! :)

 

Najdete na iDNES.cz