Lidi, chleba a mléko za pár korun už prostě nebude!!

21. 04. 2018 14:02:21
A ani ta jistota práce, kterou si všichni pracující tolik přejí už se nevrátí. Nepřešlapujme na jednom místě a nedoufejme, že by se ještě staré "dobré" časy ( jak pro koho ) mohly vrátit!

Co si vy, voliči KSČM, vlastně myslíte, že přijde? Že se opět vrátí do obchodů chleba a mléko za pár korun? Že si odkroutíte svoje hodiny v práci, zajdete si na pivko za korunu, poté si doma otevřete konzervu se starým dobrým lančmítem a až vykonáte potřebu, utřete si svoje zadky starým dobrým Rudým právem?

Že se opět zmátoří zaniklé fabriky, kde jste strávili svoje starý dobrý časy dřinou ( jak kteří ) za pár korun? Nebo vám všem chybí ta soutěživost v nekonečně dlouhých frontách na potraviny? Kdo dřív přijde, kdo si vymyslí nejlepší výmluvu či důvod proč postoupit o toho před vámi? Chybí vám závistivost sousedů, že vy máte barevnou televizi a oni pořád starej černobílej krám?

Nebo vám chybí ty pravé "lidské tváře" a proto volíte komunismus s lidskou tváří?!

Jaké lidské tváře?? I ten soused, vedle kterého jste bydleli dlouhá léta, který se na vás usmíval, hrál si na nejlepšího souseda pod sluncem, i ten kolega v práci, co se choval nejkolegiálněji ze všech kolegů, na vás ve finále donášel informace, sledoval vás, možná odposlouchával! To vám chybí?!

Chybí vám nekvalitní medicínské postupy v léčbě? Chybí vám škopek na zahradě s dešťovou vodou, který vám nahrazoval bazén, co dnes máte na zahradě? Nebo vám chybí to Rudé právo na hajzlíku??

Každá doba má své pro a proti. Ano, i já si pamatuji, jak píše Kája Slezáková ve svých blozích, šťastné dětství. I já si pamatuji léto strávené na dětských táborech, pamatuji si tu "pohodu" lidí v okolí. Takovou tu lenivou pohodu. Přeci se nebudu dřít, stačí mi, co mám, stačí mi pivo za korunu, malý byt s nekvalitní kuchyní, stačí mi můj trabantík a výlet k nedalekému špinavému jezeru..ale jo. Proč ne?

Klidně si jezděte v trabantíku, mějte si malej byt s nekvalitní kuchyní, jezděte si k jezeru, k obědu si dejte lančmít a pivko, klidně si namísto toaletního papíru nastříhejte noviny na záchod! Akorát už to nebudete mít tak levný..

Doba pokročila. A bude, milý voliči KSČM, kráčet dál. Je to naprosto normální jev v dějinách existence Země. A proto už nežijeme v pravěku.

Po pádu komunistického režimu jsme se stali takovými batolaty v plenkách. Postupně jsme se učili "chodit" v událostech, které nastaly s příchodem nových politických událostí, sami "jíst a pít" aniž by nám u toho někdo asistoval a říkal do které ruky si musíme vzít lžíci, protože jen tak je to správné, učili jsme se mluvit nahlas a přitom dobře a srozumitelně vyslovovat. Chvíli jsme ještě kadili do plenek, z jistých událostí jsme ještě nějakou dobu byli podělaní. Dali jsme to! Plen jsme se zbavili, nakonec jsme se zvedli a udělali první kroky..

A jak se říká, když se kácí les, lítají třísky, samozřejmě, že se mnohé události nevydařily jak jsme si představovali, zůstaly nám pod kůží. Někomu jen zarudly, někomu hnisaly, někdo vzal hned jehlu a ač to bolelo, třísku si snažil vytáhnout..

Nemyslím si, že žijeme v úžasné době, ale žijeme svobodně. A je jen na nás samotných jak si usteleme a poté ulehneme. Chcete si zase lehnout na starý rozvrzaný otoman, sledovat starou černobílou televizi s nekvalitní obrazovkou, pojídat ten starej dobrej lančmít a utírat si zadek novinama? Nevěřím vám!

Máte doma barevnou telku, moderně vybavenou kuchyni, bazén na zahradě, plnou lednici, máte zakoupený zájezd k moři, který jste si pořídili díky kliknutí na internetu? Pokud ano, zřejmě jste si to pořídili ku své spokojenosti. Něco to stojí. Ale pokud to všechno máte, zřejmě máte i slušnou práci a slušný plat.

Máme se prostě líp. Jen musíme víc makat. A víc platit. Ale také víc vyděláváme..

Možná proto jsou tu ještě voliči KSČM, chtějí svoje pohodlí, svoje jistoty, o které se jim postará stát. A nechápou, že doba prostě pokročila. Že už se chleba a mléko za korunu nevrátí, i kdyby se na hlavu stavěli! To mi připadá, jako byste chtěli, aby éra novověku vrátila zpět do pravěku..

A tak jste si posadili jednoho starého kulhavého brontosaura přímo na Hrad a očekáváte, že mávne svou "kouzelnou" hůlkou a v naší zemi bude slunce hřát víc než v jiných zemích, že hvězdy opět ztratí svůj zlatavý lesk a začnou zářit rudě. Prostě jinak a samozřejmě líp než v ostatních zemích. Ale jo, snaží se, to se mu musí nechat. Možná mu za dnešní výkon na sjezdu tleskáte. Aby vám jednou zatleskaly vaše děti až si budou utírat svoje zadky Rudým právem...!

Autor: Mirka Švarcová | sobota 21.4.2018 14:02 | karma článku: 24.30 | přečteno: 1099x

Další články blogera

Mirka Švarcová

Zatahuji oponu

Bude mi čtyřicet. Nejvyšší čas se nad sebou zamyslet? Nejvyšší čas se chovat jako zralá žena? Nejvyšší čas mít další dítě, dokud ještě můžu? Nejvyšší čas na změnu v osobním životě....?

25.11.2018 v 23:28 | Karma článku: 24.24 | Přečteno: 699 |

Mirka Švarcová

Může se celebrita v klidu vykakat?

A máme tu jitrničku jakou svět neviděl! Celebrita s velkým "C" byla přistižena inflagranti! Muž, ke kterému se jistě otočí každá žena. Atletická postava, jiskrný pohled, kouzelný úsměv, příjemný hlas, úspěšný sportovec...

11.8.2018 v 22:07 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 1000 | Diskuse

Mirka Švarcová

V roli Jiřinky Bohdalové aneb proč bychom se nebavili..

"Běž na DAMU a já se zúčastním soutěže Miss ČR", říkávala mi spolužačka Lenka, kterou jsem přemlouvala, aby se přihlásila do soutěže Královny krásy. Vysoká, štíhlá, krásná, milá, inteligentní holka. Prostě jasná vítězka!

28.4.2018 v 17:59 | Karma článku: 11.31 | Přečteno: 801 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radka Kielbergerová

Smuteční řeč o pěstování jabloní, ohlédnutí za hořící pochodní

Odprodám tu část smutného příběhu, jehož jsem byla malou součástí. Dvěma lidem z mého okolí odešel ze světa dobrovolně syn. Na den, kdy se to stalo, nikdy nezapomenu, na smuteční řeč, o níž půjde, také ne. Cosi k Janu Palachovi.

20.1.2019 v 13:56 | Karma článku: 14.29 | Přečteno: 285 | Diskuse

David Dvořák

V roce 1989 chtěl Západ naše trhy ... a ne nám pomoci.

Máme západní ceny, východní platy, jsme potravinové smetiště – protože nám ten šunt prý chutná a za vodu, která nám tady naprší, platíme povětšinou Francouzům. Zapomněl jsem na něco z našich úspěchů?

20.1.2019 v 13:13 | Karma článku: 36.68 | Přečteno: 1074 | Diskuse

Libuše Palková

Bludiště

Dovedla jsem svou skupinku turistů k pokladně do bludiště na Petříně, koupila lístky ale dovnitř jsme s nimi nešla. Slíbila jsem jim, že na ně počkám venku a dám si zatím kafe. Cítila jsem že si potřebuju od lidí trochu odpočinout

20.1.2019 v 12:52 | Karma článku: 13.34 | Přečteno: 713 | Diskuse

Jaroslav Nedobitý

Malorážka CZ 457 – potomek slavného rodu

Prapředkem modelové řady 457 vyráběné českou Zbrojovkou není nic jiného než slavná puška ZKM 451. Nové modely CZ 457 by jistě rády navázaly na úspěchy předchozích sérií a zatím k tomu mají všechny předpoklady.

20.1.2019 v 11:34 | Karma článku: 14.29 | Přečteno: 536 | Diskuse

Jan Klar

Deník spisovatele - můj velký coming out

Jak vlastně bych měl psát svůj deník? Určitě by to měl být záznam toho, co mi bezprostředně prochází hlavou, bez větší korekce, v opačném případě to bude vyumělkované.

20.1.2019 v 8:35 | Karma článku: 6.56 | Přečteno: 198 | Diskuse
Počet článků 156 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2547

Jsem žena milující dobré víno, hudbu, tanec a bábovku! :)

 

Najdete na iDNES.cz