V roli Jiřinky Bohdalové aneb proč bychom se nebavili..

28. 04. 2018 17:59:48
"Běž na DAMU a já se zúčastním soutěže Miss ČR", říkávala mi spolužačka Lenka, kterou jsem přemlouvala, aby se přihlásila do soutěže Královny krásy. Vysoká, štíhlá, krásná, milá, inteligentní holka. Prostě jasná vítězka!

Na gymplu jsem docela blbla. Namísto šprtání, jako na základní škole, jsem spíše vyhledávala zábavu, občas jsem spolužákům předváděla scénky z různých zábavných pořadů. Bavilo mě napodobovat skeče z pořadu Možná přijde i kouzelník, z Televarieté, někdy jsem pro pobavení a vyplnění nudy o přestávkách citovala hlášky z trilogie "Slunce seno", s přehledem jsem dala doktora Káju, Škopkovou, Blážu i Milunu. A pak přišla písemka z matiky..ti, co se poctivě před písemkou připravovali, rozuměj vyplňovali čas o přestávce něčím smysluplným, a tím moje předvádění úspěšně ignorovali, mi "obrazně řečeno" vztyčili svůj prostředníček přímo do ksichtu, když si zapsali na své konto další jedničku. A já další pětku..a přišly slzičky neštěstí.

A spolužačka Lenka mě konejšila." Kašli na to! Na divadelní škole matiku potřebovat nebudeš!" A nakonec dodala, že když půjdu na DAMU, ona půjde na soutěž Miss.

Lenka nakonec svůj titul má. Vysokoškolský. Je vystudovaná logopedka. Soutěže krásy se nezúčastnila. Ač jsme se dlouho neviděly, věřím, že je stále krásná. Prostě se tak narodila. ( věřte, není to Maybelline ).

Já nemám vysokoškolský titul. Nejsem ani herečka. Ve svém věku vypadám k světu ( věřte, že mi k tomu napomáhá především kosmetika - Nobelova cena tomu, kdo vymyslel kosmetické prostředky!! ).

Ovšem, i po těch dlouhých letech od maturity, stále ráda vyhledávám zábavu. I když už nuda nedostává moc prostoru, přeci jen už mám své pracovní a rodičovské povinnosti, jdu mezi lidi. Musím.

Občas zajdu mezi přátele do jednoho pražského klubu a dovolím si prezentovat své pokusy o psaní na zdejším blogu. Snažím se dát do svého projevu emoce přesně takové, jaké se ve mně odehrávají při psaní daného článku. Zatím se líbí..

A ještě nedávno jsem hrála pro děti v mateřských školkách divadýlko, o čemž jsem psala v jednom ze svých blogů. Byla to super práce. Naštěstí jsme s Janou, která celý projekt osvěty formou divadýlka vymyslela, stále v kontaktu. A nedávno se mi ozvala, že potřebuje na čas zastoupit ve funkci školitele nových lektorů, jelikož si musí odskočit do porodnice a nějaký čas potrvá než se z malého upírka stane batolecí miláček, který jí umožní opět školit.

Páni, já měla radost!!

Týden na to už jsem si domlouvala první školení s novou lektorkou. A rovnou se vrháme do odborného tématu první pomoci. Na jedno představení jsou vždy dva lektoři. Tudíž musím umět obě role přesně podle scénáře, je třeba seznámit lektorku s rekvizitami a s maňáskem, plyšovým Breptou.

..a "šou" začíná :))

Projíždíme scénář, domlouváme se jakou roli bude Alča hrát a protože čas kvapí, nachystáme rekvizity a poté ji posadím do dětského publika.

A jedu, tedy spíše skáču...

Začínám představení rolí lektorky, rovnou přeskočím do role kolegyně, která si vzápětí převezme maňáska a stává se ze mě Brepta, který "breptá", jak jinak, nesmysly a hned na to skáču do publika a předvádím reakce dětí, abych zase skočila do role lektorky, která usměrňuje Breptu, přeskočím do Brepty a snažím se uvést své breptání na pravou míru ještě většími nesmysly, abych mohla skočit zpět do role lektorky napomínající Breptu, že breptá a už jsem v publiku a napodobuji děti jak na všechno kývají a snaží se dát Breptovi najevo, že všechno zbreptal, abych vzápětí uchopila maňáska a usadila ho a hned na to zvedám prst....pozor! Nyní přichází důležitá část, odborná, piš si! Vyzývám Alenku...

Přeskakuji z role Mirky do role lektorky a "povídám si s dětmi". Alenka se začíná bavit..

Chopím se rekvizit, začíná část spolupráce s dětmi. Jedu v roli lektorky a napodobuji dětičky. Učíme "všichni" společně načeho maňáska Breptu, aby byl věci znalý a nebreptal nesmysly. Poté ho zkoušíme...

Hraji roli lektorky, roli Brepty, roli dětí, skáču na place jako stepní koza, měním hlasy, měním grimasy, chvíli jsem dispečerka od hasičů, chvíli ze zdravotnické záchranné služby a nakonec skončím na policii.

Zkrátka jsem celá Jiřinka Bohdalová v roli ochotnice ve scénce z televarieté! :))

Zdroj: youtube.cz

Jsem zvědavá, zda paní Jiřinka také druhý den přišla o hlasivky...

Autor: Mirka Švarcová | sobota 28.4.2018 17:59 | karma článku: 11.31 | přečteno: 801x

Další články blogera

Mirka Švarcová

Zatahuji oponu

Bude mi čtyřicet. Nejvyšší čas se nad sebou zamyslet? Nejvyšší čas se chovat jako zralá žena? Nejvyšší čas mít další dítě, dokud ještě můžu? Nejvyšší čas na změnu v osobním životě....?

25.11.2018 v 23:28 | Karma článku: 24.24 | Přečteno: 699 |

Mirka Švarcová

Může se celebrita v klidu vykakat?

A máme tu jitrničku jakou svět neviděl! Celebrita s velkým "C" byla přistižena inflagranti! Muž, ke kterému se jistě otočí každá žena. Atletická postava, jiskrný pohled, kouzelný úsměv, příjemný hlas, úspěšný sportovec...

11.8.2018 v 22:07 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 1000 | Diskuse

Mirka Švarcová

Lidi, chleba a mléko za pár korun už prostě nebude!!

A ani ta jistota práce, kterou si všichni pracující tolik přejí už se nevrátí. Nepřešlapujme na jednom místě a nedoufejme, že by se ještě staré "dobré" časy ( jak pro koho ) mohly vrátit!

21.4.2018 v 14:02 | Karma článku: 24.30 | Přečteno: 1099 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radka Kielbergerová

Smuteční řeč o pěstování jabloní, ohlédnutí za hořící pochodní

Odprodám tu část smutného příběhu, jehož jsem byla malou součástí. Dvěma lidem z mého okolí odešel ze světa dobrovolně syn. Na den, kdy se to stalo, nikdy nezapomenu, na smuteční řeč, o níž půjde, také ne. Cosi k Janu Palachovi.

20.1.2019 v 13:56 | Karma článku: 14.29 | Přečteno: 285 | Diskuse

David Dvořák

V roce 1989 chtěl Západ naše trhy ... a ne nám pomoci.

Máme západní ceny, východní platy, jsme potravinové smetiště – protože nám ten šunt prý chutná a za vodu, která nám tady naprší, platíme povětšinou Francouzům. Zapomněl jsem na něco z našich úspěchů?

20.1.2019 v 13:13 | Karma článku: 36.68 | Přečteno: 1074 | Diskuse

Libuše Palková

Bludiště

Dovedla jsem svou skupinku turistů k pokladně do bludiště na Petříně, koupila lístky ale dovnitř jsme s nimi nešla. Slíbila jsem jim, že na ně počkám venku a dám si zatím kafe. Cítila jsem že si potřebuju od lidí trochu odpočinout

20.1.2019 v 12:52 | Karma článku: 13.34 | Přečteno: 713 | Diskuse

Jaroslav Nedobitý

Malorážka CZ 457 – potomek slavného rodu

Prapředkem modelové řady 457 vyráběné českou Zbrojovkou není nic jiného než slavná puška ZKM 451. Nové modely CZ 457 by jistě rády navázaly na úspěchy předchozích sérií a zatím k tomu mají všechny předpoklady.

20.1.2019 v 11:34 | Karma článku: 14.29 | Přečteno: 536 | Diskuse

Jan Klar

Deník spisovatele - můj velký coming out

Jak vlastně bych měl psát svůj deník? Určitě by to měl být záznam toho, co mi bezprostředně prochází hlavou, bez větší korekce, v opačném případě to bude vyumělkované.

20.1.2019 v 8:35 | Karma článku: 6.56 | Přečteno: 198 | Diskuse
Počet článků 156 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2547

Jsem žena milující dobré víno, hudbu, tanec a bábovku! :)

 

Najdete na iDNES.cz