Ženský, proboha, vzpamatujte se!

28. 03. 2018 16:28:07
Co to s vámi je?! Na jednu stranu píšete, jak je těžké sehnat chlapa pro život, na druhou stranu si veřejně stěžujete, když se vás muž fyzicky dotkne, když na vás mrkne nebo vám nedej bože (!) podrží dveře?!

Chápu ty z vás, co zažily násilí ze strany muže, ať v podobě fyzického či psychického teroru, znásilnění nebo permanentního sexuálního obtěžování, ale abyste si stěžovaly na to, že se vás kolega v práci dotknul nebo na vás mrknul a pochválil vám přiléhavý svetřík či pěkné nohy, když si v létě vezmete sukni, to už je přespříliš!

Naštěstí se mezi námi ženami ještě nacházejí ty, které dokážou zachovat chladnou hlavu, rozum si v ní našel své teplé místečko a zabydlel se. Takovým naopak mrknutí oka lichotí, takové pohlížejí na muže jako na normální bytost, která je tu i proto, aby nám lichotila, chválila nám svetříky a pěkné nohy :) Ale takové jsou většinou považovány za krávy, co mají potřebu "se ukazovat"...

Většina žen si poslední dobou vyhrazuje právo na příjmení bez koncovky -ová, právo na stejný plat jako má kolega ( s čímž souhlasím, pokud mají oba stejnou pracovní náplň, pracovní dobu a vzdělání, které daná pozice vyžaduje ), právo na zkrácenou pracovní dobu, co by rodič ( také chápu ), právo na vyrovnaný poměr počtu žena a mužů na určité pracovní pozici ( což je podle mě nesmysl, každý ať si svou pozici vybuduje na základě své píle a kvality odvedené práce ). A hlavně si ženský nestěžujte na to, že jste omezené rodinným životem a tudíž je vaše cesta k dané pozici trnitá. Nikdo vám přeci nenařizuje, abyste rodily a zakládaly rodiny, žijeme v době, kdy se může každá žena svobodně rozhodnout. Klobouk dolů před těmi, které dokážou skloubit rodinný život se svou kariérou. A právo na společné záchody...to FAKT myslíte vážně?!?!

Je dobře, že se snažíme za svá práva bojovat, ale všechno má své hranice a je třeba je respektovat. A je třeba do toho jít s rozumem!! Opravdu se chcete setkávat na záchodě s kadícím chlapem?! Opravdu si chcete v přítomnosti muže vyměňovat menstruační tampón? Opravdu se chcete jmenovat Jana Procházka či Václava Smeták?!

Já tedy ne...takže to znamená, že když se chci vyčůrat na záchodě bez přítomnosti mužského pohlaví a když se chci jmenovat Švarcová, že jsem úplně "out"? Nejdu s novodobými trendy, nejsem schopná se přizpůsobit a tudíž nejsem normální??

A to platí i v momentě, kdy postoupíme na pozici zvanou MATKA. MATKA = osoba s absolutní mocí?

My matky si přeci můžeme kojit kde chceme, děláme to pro dítě a komu se to nelíbí ať si prdel políbí..ano, když dítě pláče hlady, potřebuje nakojit, nebudu přeci běhat a hledat místo, kde své dítě nakojím a ono mezitím trpí hlady. Ale...opravdu máme zapotřebí vytáhnout prso ať jsme kdekoliv a dávat okolí najevo, že si může políbit? Zvlášť, činí-li tak kojící matka s větším dítětem ( 2 roky a více ). Opravdu musíte, maminky, najíždět s kočárkem do dopravních prostředků stylem, vrazím kočár do dveří i za cenu, že vám přejedu nohy. Stačí chvíli počkat, my ostatní VIDÍME, že chcete vstoupit s kočárkem a snažíme se uhnout, ale když je plno, chvíli to trvá. Opravdu si myslíte, že když vezmete svého kojence do restauračního zařízení a dítě po hodině a více, kdy koledujete s kamarádkami, pláče únavou, že máme náladu poslouchat ukřičené dítě, protože nehodláte dítě uspat se slovy, až se vyřve, usne?! A máte tak pocit, že máte navrch?

Zkrátka, mám pocit, že si poslední dobou většina maminek myslí - já jsem MATKA A KDO JE VÍC?!

A tak neustále hledají možnosti jak uplatnit svá práva, což je ve většině případů samozřejmě správné. Ale někdy už je to přespříliš.

A poté, co jsem si dnes přečetla článek paní Šichtařové, stavila spíše do role Boha status matky. Ano, je dobře, že mají maminky svá práva, je dobře, že mohou být se svými dětmi v nemocnici, ale je třeba respektovat i stranu druhou. Jak jsem uvedla v diskusi, role lékaře je role odborná. A pokud se pacient nachází na Jednotce intenzivní péče, je třeba respektovat rozhodnutí lékaře! Na JIP jsou pacienti v ohrožení života a ne každá maminka si může nárokovat svou nepřetržitou přítomnost na tomto oddělení!

Pokud by se dítě nacházelo na klasickém nemocničním pokoji, i já bych si hájila svá práva jako matka a rozhodně bych se snažila být s dítětem, zvláště malým kojencem, dennodenně co nejvíc to půjde! Ovšem, pokud je dítě v ohrožení života a je pod intenzivním dohledem odborného lékaře a zdravotní sestry, věřila bych lékaři a jeho rozhodnutí respektovala. Opravdu.

A všechny aktivistky ať zachovají chladnou hlavu a najdou si v ní místo pro rozum, ať si, sakra, ženský, o nás ti chlapi nemyslí, že jsme slepice! Vždyť si o to říkáme samy svým jednáním!

Vzpamatujte se!! A nedělejte mi ostudu...:)))

Autor: Mirka Švarcová | středa 28.3.2018 16:28 | karma článku: 38.36 | přečteno: 1546x

Další články blogera

Mirka Švarcová

Zatahuji oponu

Bude mi čtyřicet. Nejvyšší čas se nad sebou zamyslet? Nejvyšší čas se chovat jako zralá žena? Nejvyšší čas mít další dítě, dokud ještě můžu? Nejvyšší čas na změnu v osobním životě....?

25.11.2018 v 23:28 | Karma článku: 24.24 | Přečteno: 699 |

Mirka Švarcová

Může se celebrita v klidu vykakat?

A máme tu jitrničku jakou svět neviděl! Celebrita s velkým "C" byla přistižena inflagranti! Muž, ke kterému se jistě otočí každá žena. Atletická postava, jiskrný pohled, kouzelný úsměv, příjemný hlas, úspěšný sportovec...

11.8.2018 v 22:07 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 1000 | Diskuse

Mirka Švarcová

V roli Jiřinky Bohdalové aneb proč bychom se nebavili..

"Běž na DAMU a já se zúčastním soutěže Miss ČR", říkávala mi spolužačka Lenka, kterou jsem přemlouvala, aby se přihlásila do soutěže Královny krásy. Vysoká, štíhlá, krásná, milá, inteligentní holka. Prostě jasná vítězka!

28.4.2018 v 17:59 | Karma článku: 11.31 | Přečteno: 801 | Diskuse

Mirka Švarcová

Lidi, chleba a mléko za pár korun už prostě nebude!!

A ani ta jistota práce, kterou si všichni pracující tolik přejí už se nevrátí. Nepřešlapujme na jednom místě a nedoufejme, že by se ještě staré "dobré" časy ( jak pro koho ) mohly vrátit!

21.4.2018 v 14:02 | Karma článku: 24.30 | Přečteno: 1099 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radka Kielbergerová

Smuteční řeč o pěstování jabloní, ohlédnutí za hořící pochodní

Odprodám tu část smutného příběhu, jehož jsem byla malou součástí. Dvěma lidem z mého okolí odešel ze světa dobrovolně syn. Na den, kdy se to stalo, nikdy nezapomenu, na smuteční řeč, o níž půjde, také ne. Cosi k Janu Palachovi.

20.1.2019 v 13:56 | Karma článku: 14.29 | Přečteno: 285 | Diskuse

David Dvořák

V roce 1989 chtěl Západ naše trhy ... a ne nám pomoci.

Máme západní ceny, východní platy, jsme potravinové smetiště – protože nám ten šunt prý chutná a za vodu, která nám tady naprší, platíme povětšinou Francouzům. Zapomněl jsem na něco z našich úspěchů?

20.1.2019 v 13:13 | Karma článku: 36.49 | Přečteno: 1074 | Diskuse

Libuše Palková

Bludiště

Dovedla jsem svou skupinku turistů k pokladně do bludiště na Petříně, koupila lístky ale dovnitř jsme s nimi nešla. Slíbila jsem jim, že na ně počkám venku a dám si zatím kafe. Cítila jsem že si potřebuju od lidí trochu odpočinout

20.1.2019 v 12:52 | Karma článku: 13.34 | Přečteno: 713 | Diskuse

Jaroslav Nedobitý

Malorážka CZ 457 – potomek slavného rodu

Prapředkem modelové řady 457 vyráběné českou Zbrojovkou není nic jiného než slavná puška ZKM 451. Nové modely CZ 457 by jistě rády navázaly na úspěchy předchozích sérií a zatím k tomu mají všechny předpoklady.

20.1.2019 v 11:34 | Karma článku: 14.29 | Přečteno: 536 | Diskuse

Jan Klar

Deník spisovatele - můj velký coming out

Jak vlastně bych měl psát svůj deník? Určitě by to měl být záznam toho, co mi bezprostředně prochází hlavou, bez větší korekce, v opačném případě to bude vyumělkované.

20.1.2019 v 8:35 | Karma článku: 6.56 | Přečteno: 198 | Diskuse
Počet článků 156 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2547

Jsem žena milující dobré víno, hudbu, tanec a bábovku! :)

 

Najdete na iDNES.cz