Vážená paní Zemanová

28. 02. 2018 19:50:10
Jsem obyčejná ženská z masa a kostí, jako Vy, jsem matkou, jako Vy, občankou tohoto státu, jako Vy...

Jen nejsem První dámou této republiky, protože můj muž, ač je z masa a kostí jako Váš muž, táta, jako Váš muž i občan této republiky, jako Váš muž, není prezidentem této země..jako Váš muž.

Máte tedy svůj "titul", snažíte se mu nedělat ostudu. V podstatě děláte to, co ostatní První dámy v demokratické České republice. Charita, občasné rozhovory v médiích, především v časopisech pro ženy, s prominutím tak trochu takové to tlachání o tom, co už nám sdělily První dámy před Vámi, jak se Vám ta role hraje..

Člověk má i pochopení, že na rozdíl od paní Dagmar Havlové, profesionální herečky, sem tam potřebujete "nápovědu", však je obecně známo, že žádný učený z nebe nespad. V televizi vystupujete většinou po boku svého muže. Přebíráte od něj květiny, políbíte se, dozvíme se od Vás, že mu fandíte, věříte a má Vaši plnou podporu. Usednete po jeho boku a...mlčíte. Jen se snažíte udržet neutrální výraz v obličeji, rovná záda a já osobně z Vás mám dojem, že už se těšíte až to divadýlko kolem skončí a Vy se zase na chvíli vytratíte z očí veřejnosti. Hlavně, ať po Vás NIKDO NIC nechce!

Já CHCI...už dlouho se Vás chci zeptat. Jsem ženská nejen z masa a kostí, ale jsem i zvědavá. A už mě to delší dobu hlodá. Tak s tím jdu ven. Jak jinak, než prostřednictvím svého blogu. Osobně se určitě nikdy nesetkáme a dopis Vám psát nechci, třeba by se k Vám nakonec ani nedostal...

Vážená paní Zemanová, zajímá mě, zda opravdu stojíte při Vašem muži, jako prezidentovi této země, když například vyřkne, že je třeba novináře likvidovat? Souhlasíte s tím, že by se měl k vraždě novináře vyjadřovat jeho mluvčí, když jde o tak závažný případ?

Vážená paní Zemanová, opravdu Vám nevadí, že je Váš muž, jako prezident této republiky, vulgární, že používá veřejně sprostá slova? Nevadí Vám, že po Vašem boku a po boku Vaší dcery, veřejně prohlásí, co by nejvyšší představitel této země, že jsou novináři pitomci? Myslíte si, že na to má opravdu právo se takto vyjadřovat?

Vážená paní Zemanová, omlouvám se za další dotaz, byla mi prostě dána do vínku zvědavost...

Co si myslíte o tom, že Váš muž, jako demokraticky zvolený prezident ve svobodné zemi přislíbil účast na sjezdu KSČM? Možná, že nyní přeháním, ale toto jeho prohlášení ve mně vyvolalo jistý pocit strachu a velký pocit zklamání. A podle toho, co poslední dny sleduji v televizním vysílání k nešťastnému výročí Vítězného února 1948, ten strach a pocit jisté pachuti nemám jen já.

Vy souhlasíte s tím, aby se pan prezident zúčastnil schůze Strany, která svůj národ zradila, která posílala na smrt lidi, kteří nesouhlasili s jejím totalitním režimem, která mučila své odpůrce v komunistických lágrech, která učinila naši zemi nesvobodnou? Opravdu i v tomto případě stojíte při svém muži?? Pokud ano, proč?

Vážená paní Zemanová, lidem, kteří kdysi tvrdě bojovali proti totalitnímu režimu, kterým byli popraveni rodinní příslušníci, lidem, kteří pamatují muka v uranových dolech, komunistických lágrech, lidem, kterým bylo odepřeno studium na školách, kterým bylo odepřeno vykonávat svá povolání, protože nesympatizovali s Velkou stranou, kterým byl násilím zabaven jejich majetek, všem těmto lidem Váš muž, prezident této republiky, zasadil kudlu do zad!

Co myslíte, že nám tím pan prezident sděluje?

Ptám se Vás, jako obyčejná ženská, jako máma od dítěte, jako člověk, který by nerad opouštěl násilně svou zemi, protože já s komunistickou stranou nesympatizuji. Pan prezident zřejmě ano.

Proč?

A co Vy, paní Zemanová, Vy souhlasíte s rozhodnutím svého muže? Vám nevadí, že Váš muž sympatizuje s touto politickou stranou?

Jste vzdělaná, inteligentní žena.

A právě proto mě zajímá Váš názor na mé dotazy. Ale, abyste mě pochopila, nechci názor První dámy, nechci názor manželky prezidenta republiky, takové té, promiňte mi ten výraz, loutky po jeho boku, co neustále prohlašuje, že za svým mužem stojí ve všech názorech, ta, co si před kamerami vybere svůj polibek První dámy a převezme krásnou kytici, která ladí s Vaším outfitem.

Ráda bych někdy slyšela nebo četla názor paní Zemanové, obyčejné občanky této země. Upřímný názor. Já Vám totiž tak nějak nevěřím, že Vám výše uvedené nevadí, že se za svého muže nestydíte. Protože takto se prostě pan prezident nechová.

A ta jeho účast na sjezdu komunistů, to je hanba! To je výsměch občanům této země!

Vážená paní Zemanová, vnímáte jeho počiny, jako obyčejná žena stejně? S dovolením znovu opakuji, že nechci znát názor První dámy, ani manželky prezidenta republiky, chci znát názor občana této země. Co Vy na to??

Co myslíte, zasloužil by si Českého lva za svou roli a nebo byste mu raději za to všechno dala pořádnou facku, aby se už konečně vzpamatoval a začal se chovat jako PREZIDENT, kterému jde především o svobodnou zemi, jako nám ostatním.

Mohu mezi "ostatní" zařadit i Vás?

Prozatím s úctou,

Mirka Švarcová

Autor: Mirka Švarcová | středa 28.2.2018 19:50 | karma článku: 47.14 | přečteno: 15927x

Další články blogera

Mirka Švarcová

Zatahuji oponu

Bude mi čtyřicet. Nejvyšší čas se nad sebou zamyslet? Nejvyšší čas se chovat jako zralá žena? Nejvyšší čas mít další dítě, dokud ještě můžu? Nejvyšší čas na změnu v osobním životě....?

25.11.2018 v 23:28 | Karma článku: 24.24 | Přečteno: 699 |

Mirka Švarcová

Může se celebrita v klidu vykakat?

A máme tu jitrničku jakou svět neviděl! Celebrita s velkým "C" byla přistižena inflagranti! Muž, ke kterému se jistě otočí každá žena. Atletická postava, jiskrný pohled, kouzelný úsměv, příjemný hlas, úspěšný sportovec...

11.8.2018 v 22:07 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 1000 | Diskuse

Mirka Švarcová

V roli Jiřinky Bohdalové aneb proč bychom se nebavili..

"Běž na DAMU a já se zúčastním soutěže Miss ČR", říkávala mi spolužačka Lenka, kterou jsem přemlouvala, aby se přihlásila do soutěže Královny krásy. Vysoká, štíhlá, krásná, milá, inteligentní holka. Prostě jasná vítězka!

28.4.2018 v 17:59 | Karma článku: 11.31 | Přečteno: 801 | Diskuse

Mirka Švarcová

Lidi, chleba a mléko za pár korun už prostě nebude!!

A ani ta jistota práce, kterou si všichni pracující tolik přejí už se nevrátí. Nepřešlapujme na jednom místě a nedoufejme, že by se ještě staré "dobré" časy ( jak pro koho ) mohly vrátit!

21.4.2018 v 14:02 | Karma článku: 24.30 | Přečteno: 1099 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radka Kielbergerová

Smuteční řeč o pěstování jabloní, ohlédnutí za hořící pochodní

Odprodám tu část smutného příběhu, jehož jsem byla malou součástí. Dvěma lidem z mého okolí odešel ze světa dobrovolně syn. Na den, kdy se to stalo, nikdy nezapomenu, na smuteční řeč, o níž půjde, také ne. Cosi k Janu Palachovi.

20.1.2019 v 13:56 | Karma článku: 14.29 | Přečteno: 285 | Diskuse

David Dvořák

V roce 1989 chtěl Západ naše trhy ... a ne nám pomoci.

Máme západní ceny, východní platy, jsme potravinové smetiště – protože nám ten šunt prý chutná a za vodu, která nám tady naprší, platíme povětšinou Francouzům. Zapomněl jsem na něco z našich úspěchů?

20.1.2019 v 13:13 | Karma článku: 36.49 | Přečteno: 1074 | Diskuse

Libuše Palková

Bludiště

Dovedla jsem svou skupinku turistů k pokladně do bludiště na Petříně, koupila lístky ale dovnitř jsme s nimi nešla. Slíbila jsem jim, že na ně počkám venku a dám si zatím kafe. Cítila jsem že si potřebuju od lidí trochu odpočinout

20.1.2019 v 12:52 | Karma článku: 13.34 | Přečteno: 713 | Diskuse

Jaroslav Nedobitý

Malorážka CZ 457 – potomek slavného rodu

Prapředkem modelové řady 457 vyráběné českou Zbrojovkou není nic jiného než slavná puška ZKM 451. Nové modely CZ 457 by jistě rády navázaly na úspěchy předchozích sérií a zatím k tomu mají všechny předpoklady.

20.1.2019 v 11:34 | Karma článku: 14.29 | Přečteno: 536 | Diskuse

Jan Klar

Deník spisovatele - můj velký coming out

Jak vlastně bych měl psát svůj deník? Určitě by to měl být záznam toho, co mi bezprostředně prochází hlavou, bez větší korekce, v opačném případě to bude vyumělkované.

20.1.2019 v 8:35 | Karma článku: 6.56 | Přečteno: 198 | Diskuse
Počet článků 156 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2547

Jsem žena milující dobré víno, hudbu, tanec a bábovku! :)

 

Najdete na iDNES.cz