O podlaháři, topenáři a kuchyňáři aneb kluci v akci

17. 11. 2017 17:16:48
Jsou to partneři tří ženských, které byly pozvané svou kamarádkou na kolaudaci domu. Napekly jsme, nakoupily víno a vyrazily se svými idoly do našeho letitého snu, krásného, pohádkového domu se zahradou..

My ženský valíme oči už jen při výlezu z auta a vzdycháme. Partneři hodí na barák oko profesionála. Zaznívají názory, že je dům na blbým místě, že by určitě stavěli jinde, že je zbytečně moc velkej, tudíž s sebou přináší vysoké náklady na údržbu a provoz. Zahrada by chtěla umělej trávník, ten živej je náročnej na údržbu a terasa je malá, udělali by větší...

"Ježiš, holky, ten krb! A ty krásný záclony! Jak perfektně ladí s barvou stěn! A už jsi viděla ty kachličky v koupelně? Ty jsou boží! A ta zahrada!!! No, to je nádhera!" Všechny tři vzdycháme, obdivujeme a fantazírujeme během prohlídky interiéru domu. Vidíme se u toho božského krbu, jedna na houpacím křesle, druhá na gauči, i kožešina na zemi a sklenka vína by nebyla u takového krbu marná...mrkne jedna z nás na partnera...tomu zapracuje fantazie..."a kotel máte kde? Jak tady vlastně topíte? A co je to za kotel? Jakej má výkon?"

Kamarádka zamrká, odloží plech s buchtou a pokouší se nevypadat jako blbka, ale pokus selže. "No, já nevím, to zařizoval otec."

Topenář se pousměje, co taky mohl od ženský čekat. "Tak aspoň víš, kde máte kotel, ne?"

"A kuchyň máte kde?" ozve se kuchyňář, "jen se kouknu, třeba bych vám ji udělal líp, dneska je takových šmejdů, kolikrát se nestačím divit!"

"A vy tu nemáte prahy? Proboha, kterej jouda vám tu dělal podlahy? A co je to vůbec za výrobce, co vám dodal ty podlahy?" Podlahář poklekne a začne pěstí bouchat do podlahy.

To už kamarádka vede topenáře do technické místnosti, aby omrknul kotel. Vrtá mu hlavou, zda je na tuhá paliva a jakej to má teda výkon.

A neozývá se jen bouchání do podlahy pěstí profesionála, ozývají se i zvuky z kuchyně. Otvíráni a zavírání zásuvek, dvířek od skříněk, profi klepání do materiálu, ze kterého je kuchyně vyrobená.

Kamarádka vyběhne z technické místnosti, stojí u krbu společně s námi, obdivovatelkami domu, a následuje naše výrazy. Zatím co my tři valíme pořád oči na každou drobnost v novém domě, nasáváme vůni dřeva, vzdycháme touhou po podobném domě, ona valí oči z nečekaných otázek, je nervózní ze všeho toho klepání, bouchání a přemýšlí, zda udělal její tatínek správně, když pořídil kotel jisté značky. Topenář profesionál naznal, že takovej šmejd by do svého domu rozhodně nepořizoval.

Snažíme se zmírnit její rozčarování, jako správné kamarádky se chopíme flašky vína, pídíme se po sklenkách, "no, ty sou taky skvělý!!", obdivujeme i naprosto fádní, obyčejné sklenky na víno...a naléváme až po okraj, je třeba začít co nejdřív pít, je třeba zvednou náladu do vyššího levlu, "holky, na nás, na tenhle krásnej barák, a na ty naše šikovný lásky!" Usedneme na dlažbu u krbu a dáváme průchod našim představám, co bychom v domě ještě vylepšily, čím bychom dům oživily, vidíme krb plný rámečků s fotkami našich dětí, sem tam i některá z nás zatouží po svatební fotografii..

Přichází topenář. Prohlíží krb. S hlavou vraženou v díře, která vede do komínu a vysazujíce na nás svůj zadek, se vyptává na vyvložkování. Tak, toto téma nám ženským není cizí, ovšem, jedná -li se o trošku jinou dírku...

Podlahář přestane bouchat pěstmi do podlah, přestane zkoumat spáry v dlažbě a nabízí své služby ohledně dodání prahů, bez toho přeci nelze brát podlahu jako hotovou! "To je jako kdyby sis objednala maso s přílohou a nakonec jsi dostala jen maso", snaží se vysvětlit podlahář svou důležitost ohledně dodání nezbytně nutných prahů.

"Holky, vytáhneme maso jdeme grilovat, ne? Pánové, vykašlete se už na práci a pojďte grilovat!"

Kuchyňář nemá čas, šteluje špatně přivrtané panty u skříněk. "Jak jste mohli existovat s tak špatně naštelovanýma pantama?! Proboha, kdo vám tu kuchyň dělal? Ještě, že mám v autě vercajk, to se musí vyladit, na grilování teď nemám čas!"

Podlahář telefonuje, vyřizuje rovnou ty prahy, nezájem, nemá čas!

Topenář má hlavu vraženou v komíně, takže má pro případné výčitky z partnerčiny strany kvalitní výmluvu, že neslyšel, protože zadek, který na nás v tom okamžiku hledí, uši asi nemá, ne?!

No nic, kamarádka rozžhaví gril, poté pokládáme plátky naložené krkovičky a inhalujeme tu vůni. Popíjíme vínko, pojídáme jednohubky a je nám tak nějak fajn.

Ve finále přeci jen se všemi třemi idoly našich srdcí posedíme a popijeme, v momentě, kdy zavoláme do všech koutů baráku, že je maso hotový! :)

Na tuto usměvavou příhodu z mého mládí jsem si vzpomněla nedávno, poté, co mi kolegyně vyprávěla, o koupi nového domu a starostech, které s sebou zařizování domu přináší.

Stejně je fajn, že si můžeme rozhodnout o svém domově, že je na trhu spousta firem, ze kterých si můžeme vybírat, že jsou tu lidi, co dělají svou práci poctivě a pokud je nezruinovala EET, dělají ji dodnes..

Neměnila bych.

Autor: Mirka Švarcová | pátek 17.11.2017 17:16 | karma článku: 15.80 | přečteno: 715x

Další články blogera

Mirka Švarcová

Zatahuji oponu

Bude mi čtyřicet. Nejvyšší čas se nad sebou zamyslet? Nejvyšší čas se chovat jako zralá žena? Nejvyšší čas mít další dítě, dokud ještě můžu? Nejvyšší čas na změnu v osobním životě....?

25.11.2018 v 23:28 | Karma článku: 24.24 | Přečteno: 699 |

Mirka Švarcová

Může se celebrita v klidu vykakat?

A máme tu jitrničku jakou svět neviděl! Celebrita s velkým "C" byla přistižena inflagranti! Muž, ke kterému se jistě otočí každá žena. Atletická postava, jiskrný pohled, kouzelný úsměv, příjemný hlas, úspěšný sportovec...

11.8.2018 v 22:07 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 1000 | Diskuse

Mirka Švarcová

V roli Jiřinky Bohdalové aneb proč bychom se nebavili..

"Běž na DAMU a já se zúčastním soutěže Miss ČR", říkávala mi spolužačka Lenka, kterou jsem přemlouvala, aby se přihlásila do soutěže Královny krásy. Vysoká, štíhlá, krásná, milá, inteligentní holka. Prostě jasná vítězka!

28.4.2018 v 17:59 | Karma článku: 11.31 | Přečteno: 801 | Diskuse

Mirka Švarcová

Lidi, chleba a mléko za pár korun už prostě nebude!!

A ani ta jistota práce, kterou si všichni pracující tolik přejí už se nevrátí. Nepřešlapujme na jednom místě a nedoufejme, že by se ještě staré "dobré" časy ( jak pro koho ) mohly vrátit!

21.4.2018 v 14:02 | Karma článku: 24.30 | Přečteno: 1099 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Veronika Valíková

O stáří a uzlu z popela (zamyšlení nad slovy B. Kartouse a V. Klause st.)

4. 1. 2019 řekl pro Aktuálně Bob Kartous, mluvčí společnosti EDUin i českých elfů bojujících na internetu proti dezinformacím, že některé regiony naší země budou kvůli odlivu mladých vzdělaných lidí chudnout, blbnout a stárnout.

20.1.2019 v 15:04 | Karma článku: 22.75 | Přečteno: 376 | Diskuse

Veronika Valíková

Prosím, nedávejte školství ČSSD!

V dubnu 2018 mi vyšla glosa, kterou jsem nestihla vložit na blog. Překvapivě je stále aktuální - jen bych pozměnila název: Nedávejte ani kousíček školství ČSSD. Nebo ještě aktuálněji: Nepouštějte ČSSD ani do školních jídelen!

18.1.2019 v 13:13 | Karma článku: 33.23 | Přečteno: 766 | Diskuse

Milena Zelenková

Pod prezidentem Zemanem se otřásá trůn

Televizní megaloman JS se rozhodl využít volného času mezi provozováním televize a moderováním, koncem roku jen 11, vlastních pořadů, ke vstupu do světa politiky. Založil politické hnutí nazvané, kupodivu, Listy Jaromíra Soukupa.

18.1.2019 v 8:11 | Karma článku: 15.37 | Přečteno: 835 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Zavrhneme Bacha i klasické Varhany ?

To,že bylo klasické komorní "A" změněno záhadně někdy kolem roku 1953 někdo ví.Ale,že to ladění nástrojů není žádné dogma se ví již méně.Nejde jen o varhany ale o mnoho jiných nástrojů,které tvoří tón určitou mechanickou cestou.

16.1.2019 v 12:02 | Karma článku: 11.43 | Přečteno: 560 | Diskuse

Zdenek Horner

Kdo Okamurovi věří distancování od Baldy?

Jedině naivka. Machievellistické strany, kam SPD nepochybně patří, jsou schopny všeho, podvádějí, lžou, uhýbají, zneužívají mezer v zákonech. Jde jim o zastrašování, což jasně vyplývá z jejich necenzurované komunikace.

15.1.2019 v 8:46 | Karma článku: 11.74 | Přečteno: 367 | Diskuse
Počet článků 156 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2547

Jsem žena milující dobré víno, hudbu, tanec a bábovku! :)

 

Najdete na iDNES.cz