Mobily dělají z lidí občas i debily

1. 09. 2017 21:23:03
Opravdu jsou majitelé "chytrého telefonu" ti nejchytřejší a vůbec největší frajeři ze všech? "Kdo se moc ptá, málo gůglí", říkává moje kamarádka. No, to abychom rovnou spálili všechny knihy, zrušili učitele na školách...

...a vůbec, i my rodiče přestaneme být pro své děti ti, co poradí, napoví nebo potěší dítě koupí voňavé knihy. Snad nebude tak zle...:)

Jenže, jsou i tací frajeři a frajerky, kteří využívají své chytré telefony jinak.

Například pěkné mladé slečny, co se děsí vrásek v obličeji a šetří si od patnácti let na botox, co se děsí mateřství, jelikož si pod tím pojmem představí vykojený kozy, povislá břicha a vypadané vlasy. A tak se snaží vypadat co nejlépe, aby jednou sbalily chlapa, co jim zaplatí silikony, liposukci, popřípadě nástřel nových vlasů. A například takové, co se děsí deštivého počasí..Stačí, aby přeběhly tramvajové koleje od výstupu metra do budky u stanice tramvaje bez deštníku a katastrofa je na světě!!

OKAMŽITĚ tasí své mobily, nastaví si v nich zrcadlo a divadýlko začíná. Přehazují si vlasy ze strany na stranu, kontrolují si mejkap způsobem - přiblíží si zrcadlo co nejblíž a kontroluji, zda nedošlo k pokřivení, nedej bože rozmazání, řasy na oku!!! A následuje kontrola druhého oka, dále kontrola celého obličeje, zda někde nedošlo k umazání pudru, ve finále se do mobilu vyzubí a zkontrolují si chrup. A protože mezitím došlo k přesunu pramene vlasu z jedné strany na druhou, je třeba onen pramen vrátit zpět. I ty jeden nezbedo, já ti ukážu! A začíná ranní rozcvička krční páteře. Slečna hází svými dlouhými vlasy na jednu stranu, poté zkontroluje vizáž v zrcadle, které mezitím zmizelo. Následuje nervózní opětovné nastavování. Vizáž nesplňuje očekávání, následuje přehoz vlasů z druhé strany na první. Pořád to není ono...a tak se dívka předkloní a jednou rukou si prohrabává hřívu, vzápětí se prudce zvedne a vlasy hází dozadu.

Zrcadlo, zrcadlo, prosím, řekni jí, že JE nejkrásnější na světě!!!! Honí se mi hlavou...a ještě by to chtělo našpulit pusinku a trošku přimalovat, napadá mě. Ano, mé prosby byly vyslyšeny, i na pusinku došlo a poté CWAK! Ááááá, fotečka je na světě. A šup s tím dokonalým "lookem" na fejsbůk. To bude lajků a srdíček a pusinek a chvály, jak je slečna nejkrásnější na světě! Kam se hrabe nějaký trapný zrcadlo z pohádky!

A přijíždí tramvaj. Stoj zkřižný, který slečna zaujala naprosto profesionálně, s ukázkově rovnými zády a vypnutým hrudníkem, se pomalu rozplétá a nohy se snaží o chůzi na příliš vysokých podpatcích. Do toho ještě přeci jen dívenka pohodí vlasy, zřejmě má pocit, že se přesunul další pramen vlasů z bodu A do bodu B, otázkou zůstává, zda zaujal správnou pozici. Pro jistotu následuje další kontrola mobilním telefonem v tramvaji. Možná další cwaknutí, aby se na fejsbůku vědělo, že cesta pokračuje sockou, ale image dívky je přesto stále dokonalá. Možná, že se pod fotografií objeví text ve smyslu "ach jo, chtělo by to new car, uznejte, že taková dáma přeci nemůže jezdit sockou, jak mám potom vykonávat svůj job dostatečně frešná?! Pls, sdílejte, třeba se najde medvídek, co by rád obdaroval krásnou holku. Všechny vás milískuju!!!!" Následuje pusinka, srdíčko a....brzy snad komentář nějakýho toho medvídka...

A konečně přijíždí tramvaj i mně. K mému překvapení je dost volných míst, usednu, následuje zvukový signál při zavírání dveří. A v tom vletí rychlostí světla do polozavřených dveří frajer! A jelikož je zavalitější postavy, se dveřmi statečně bojuje, až se z toho dost zapotí. Vyhraje, dveře povolí a s výrazem naprosté spokojenosti se provalí dovnitř. A hned tasí mobil, výraz v obličeji už je téměř křečovitý, ale drží! Stoupne si uprostřed uličky, natáhne proti sobě ruku s mobilem a s výrazem debila ( snad mi to pán promine ) a vztyčeným palcem druhé ruky, před obličejem, se vyfotí. Jistě následuje okamžitý přesun fotografie na sociální síť, možná i s komentářem typu "si myslela, že mě nepustí, ale povolila, potvora, přeci nejsem žádná sračka, jsem FRAJER!" A zřejmě následují okamžité reakce, neboť po celou jízdu, co má chlápek přilepený nos na displeji, se směje a jezdí prsty po klávesnici. Hmm, ta hbitost prstů je obdivuhodná! Je to frajer, vážení, fakt!

Tak mě napadá, uvědomují si tito lidé, že nejsou v daný okamžik na daném místě sami?! Že při všem tom cenění zubů, špulení pusinek a házení vlasů, při všech debilních grimasách a následném focení jsou stále v "normálním" světě?! Nebo už jsou natolik pohlceni virtualitou, že všechno živé, hmatatelné, všechno to opravdové, co se kolem nich děje nevnímají?! Nereagují na komunikaci, protože po usednutí v MHD okamžitě tasí své mobily a cpou si sluchátka do uší, vrazí obličeje do mobilních displejů a nachází se v úplně jiném světě...

A jsou i tací, co si sednou přímo naproti vám, se sluchátky v uších a mobilem v ruce neustále hovoří, probírají soukromá témata, sex, menstruaci, hádky s přítelem, problémy v práci, některá děvčata si mobil odloží do klína, vyndají z kabelky kosmetickou taštičku a začnou se vzhlížet v zrcátku a líčit se, přitom stále probírají dané téma. Až mají pocit, že vypadají dobře, vytáhnou pilník na nehty a pilují si nehtíky, jeden je třeba znovu přelakovat, nevadí, tasí lak a nehet přelakují. A při tom všem vás naprosto dokonale ignorují, stylem rozhovoru vám dávají najevo, že jste jim ukradenej, a pokud očkem mrknete, následuje pohled typu nečum, ty nádhero! A někteří to dokonce přímo sdělí "jako, čumí tady na mě jedna bloncka, se jako nedá, si ani člověk nemůže jako normálně pokecat?!"

Přiznávám, že bych zasloužila na holou, cizí hovory se přeci neposlouchají!

Autor: Mirka Švarcová | pátek 1.9.2017 21:23 | karma článku: 24.38 | přečteno: 712x

Další články blogera

Mirka Švarcová

Zatahuji oponu

Bude mi čtyřicet. Nejvyšší čas se nad sebou zamyslet? Nejvyšší čas se chovat jako zralá žena? Nejvyšší čas mít další dítě, dokud ještě můžu? Nejvyšší čas na změnu v osobním životě....?

25.11.2018 v 23:28 | Karma článku: 24.24 | Přečteno: 699 |

Mirka Švarcová

Může se celebrita v klidu vykakat?

A máme tu jitrničku jakou svět neviděl! Celebrita s velkým "C" byla přistižena inflagranti! Muž, ke kterému se jistě otočí každá žena. Atletická postava, jiskrný pohled, kouzelný úsměv, příjemný hlas, úspěšný sportovec...

11.8.2018 v 22:07 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 1000 | Diskuse

Mirka Švarcová

V roli Jiřinky Bohdalové aneb proč bychom se nebavili..

"Běž na DAMU a já se zúčastním soutěže Miss ČR", říkávala mi spolužačka Lenka, kterou jsem přemlouvala, aby se přihlásila do soutěže Královny krásy. Vysoká, štíhlá, krásná, milá, inteligentní holka. Prostě jasná vítězka!

28.4.2018 v 17:59 | Karma článku: 11.31 | Přečteno: 801 | Diskuse

Mirka Švarcová

Lidi, chleba a mléko za pár korun už prostě nebude!!

A ani ta jistota práce, kterou si všichni pracující tolik přejí už se nevrátí. Nepřešlapujme na jednom místě a nedoufejme, že by se ještě staré "dobré" časy ( jak pro koho ) mohly vrátit!

21.4.2018 v 14:02 | Karma článku: 24.30 | Přečteno: 1099 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radka Kielbergerová

Smuteční řeč o pěstování jabloní, ohlédnutí za hořící pochodní

Odprodám tu část smutného příběhu, jehož jsem byla malou součástí. Dvěma lidem z mého okolí odešel ze světa dobrovolně syn. Na den, kdy se to stalo, nikdy nezapomenu, na smuteční řeč, o níž půjde, také ne. Cosi k Janu Palachovi.

20.1.2019 v 13:56 | Karma článku: 14.29 | Přečteno: 279 | Diskuse

David Dvořák

V roce 1989 chtěl Západ naše trhy ... a ne nám pomoci.

Máme západní ceny, východní platy, jsme potravinové smetiště – protože nám ten šunt prý chutná a za vodu, která nám tady naprší, platíme povětšinou Francouzům. Zapomněl jsem na něco z našich úspěchů?

20.1.2019 v 13:13 | Karma článku: 36.44 | Přečteno: 1046 | Diskuse

Libuše Palková

Bludiště

Dovedla jsem svou skupinku turistů k pokladně do bludiště na Petříně, koupila lístky ale dovnitř jsme s nimi nešla. Slíbila jsem jim, že na ně počkám venku a dám si zatím kafe. Cítila jsem že si potřebuju od lidí trochu odpočinout

20.1.2019 v 12:52 | Karma článku: 13.34 | Přečteno: 704 | Diskuse

Jaroslav Nedobitý

Malorážka CZ 457 – potomek slavného rodu

Prapředkem modelové řady 457 vyráběné českou Zbrojovkou není nic jiného než slavná puška ZKM 451. Nové modely CZ 457 by jistě rády navázaly na úspěchy předchozích sérií a zatím k tomu mají všechny předpoklady.

20.1.2019 v 11:34 | Karma článku: 14.29 | Přečteno: 524 | Diskuse

Jan Klar

Deník spisovatele - můj velký coming out

Jak vlastně bych měl psát svůj deník? Určitě by to měl být záznam toho, co mi bezprostředně prochází hlavou, bez větší korekce, v opačném případě to bude vyumělkované.

20.1.2019 v 8:35 | Karma článku: 6.56 | Přečteno: 198 | Diskuse
Počet článků 156 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2547

Jsem žena milující dobré víno, hudbu, tanec a bábovku! :)

 

Najdete na iDNES.cz