Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cestování s mužem, ženou a jednou mapou na kolenou

13. 05. 2017 19:38:26
Inspirací k tomuto blogu mi byl článek Tomáše Vodvářky, v němž popisuje své zážitky z cestování se svou ženou, mapou v jejích rukou a s později pořízenou navigací.

"Cestuje-li můj muž společně se svou ženou v jednom autě, jedná se o absolutní konec existence ženské logiky, o blížící se infarkt jednoho poměrně mladého muže, o zjištění jejich dítěte, že dospělí jsou vlastně takové odrostlejší děti...

"Ježíši, mami, polož tu mapu a vykašli se na to!!! Tati, nekřič tolik na mamku a koukni se do tý mapy sám, když seš tak chytrej!"

"Tak a jsme v prdeli! Musel jsem špatně odbočit, vezmi rychle mapu, najdi místo, kde teď projíždím a podívej se kudy máme jet! A nechrň!!"

Přesně v tento moment se probouzím na sedadle spolujezdce, rozespale šmátrám po autoatlasu pohozeném v přihrádce po mé pravé ruce, dovolím si jej uchopit, ba co víc, odvažuji se atlas i otevřít a pak přichází vrchol nejvyšší - předstírám, že umím hledat!! Po chvilce hledání mě napadne se zeptat kde se to vlastně nacházíme. Manžel už mezitím drží v ruce mobil a startuje navigaci. "Hledej!" Vykřikne a čeká až se nastartuje mobil. Rozkaz zněl jasně! Hledám...ač nevím kde mám hledat, listuji a dělám důležitou. Proboha, ať se načte ta navigace v mobilu, honí se mi hlavou a zároveň se směju, protože listuji v atlase, ale nevím, co vlastně hledám. Promluvit na mého muže ve stavu absolutní nasranosti se rovná jisté popravě...

"Máš to????"

"Jo, atlas už v ruce mám, ale nevím, kde mám hledat..."

"Proboha, vždyť už jsme projeli minimálně třema vesnicema, to ses nemohla podívat na cedule?! Tak si najdi místo kam míříme a projeď si trasu, ne?!"

Manžel se rozčiluje, chvíli křičí na mě, chvíli na svůj "blbej" mobil, navigace stávkuje.

"Nóó, jedeme dobře, akorát bych teda před tou vesnicí, kterou teď projíždíme odbočila spíše doleva.."

"Co?! Jak dobře?! Tak měl jsem odbočit?! Mám zastavit a vrátit se nebo je ještě jiná odbočka doleva?!"

"Mamíí, mně se chce čůrat, zastavte někde!" Otáčím se na dcerku dozadu. "Tak mám se vracet nebo mám jet dál, sakra?!"

"Já nevím, teď jsem se nedívala."

"Jo, přesně tohle jsem čekal!!! Nakonec se stejně budu muset podívat sám. Chrníš po cestě, nesleduješ cestu, když chci poradit, ani nevíš, kde jsme, pak hodinu hledáš, ukaž! Ach jo!!! Vždyť koukáš úplně blbě! Cos to nalistovala? Víš vůbec kam jedeme?! No, že jsem si to rovnou nenašel sám!! Bože, za co mě trestáš?? Ani ta navigace nefunguje....a nestavíme nikde, musíš to vydržet, maminka neumí hledat v mapách, tak jsme se kvůli tomu dost zdrželi! "

Nadává na mobil, nadává na zdržení, je nervózní a naštvaný, že nereaguji na povel tak rychle, jak by si představoval...pánové, že je vám mého muže líto?

.............................................................................................................................................

Jedeme s kamarádkou centrem Prahy. Autem. Kamarádka řídí, snažíme se dostat co nejdřív z centra, všemi směry, které připadají v úvahu, projíždějí kolony aut. Takže spíše popojíždíme. Jde na mě spaní. V autě je ticho, kámoška se snaží trpělivě popojíždět. Má cenu lamentovat?! Tím se kolona neposune...

Po chvíli zjišťujeme, že došlo k bouračce a kolona se hned tak nepohne. Auta za námi couvají. "Ty vole, budu muset couvat, všichni chtějí najet na hlavní a jet jinudy! To sama nedám, budeš mě muset pomoct! A tady máš můj mobil, najdi tam prosím mapy a budeš mě navigovat kudy mám jet potom, jedem směr Černý Most. Prosím tě a v klidu, když tak někde zastavím a podíváme se spolu, v nejhorším to otočím a vrátíme se.

Mám po spaní! Nervózně hledám v mobilu mapy, do toho se po chvíli, kdy kámoška sešlápne plyn, otáčím a pokouším se navigovat z pravé strany, zatímco si řidička sleduje svou stranu.

"Miru, v klidu! Nehoří, hlavně mi sleduj tu pravou stranu, aby mi tam někdo nevjel, řidiči se tady chovají jako prasata! Každej chce co nejdřív vyjet, no, nejsem tryskáč!! Za chvíli najedu na hlavní, za semaforem je velká křižovatka, sleduj mi prosím ten semafor! Až bude červená, vjedu tam, otočím to a pokusím se rychle ujet. Jako to auto za náma, jo? A neboj, to dáme!"

Sleduji jak se kamarádce třepou ruce na volantu, je dost nervózní. Popojíždí, nerozčiluje se, nenadává, ač kolem nás krouží auta snad ze všech směrů, troubí, dávají nám najevo ať na to šlápnem...

Po chvíli se mi načte mapa. Kámoška, stále couvající, mi s klidem sděluje číslo silnice a upozorňuje mě na sledování semaforu, protože se blížíme ke křižovatce.

Blikne červená, rychlým obratem vjedeme do křižovatky a frčíme pryč. "Máš tu mapu a tu silnici?"

"Jéé, teď to zhaslo, moment, hned to najdu, promiň!!! Sakra, asi je to vybitý.."

"Fakt v klidu, zastavíme támhle na parkovišti a koukneme do autoatlasu. Umíš v tom hledat, Miru?" Kamarádka se směje a přiznává se, že s tím má problém a manžel na ni vždycky řve. Prý na ni vybafne vždy na poslední chvíli, ihned požaduje informaci, kde má odbočit, aniž by už měla atlas v ruce...A pak, v momentě, kdy nemůže najít tu správnou mapu, se dozví, že je k ničemu.

Proč se vlastně ti naši muži žení?! ABY MĚLI PO CESTĚ V AUTĚ BLBKU A MOHLI TO VYKŘIČET DO CELÉHO SVĚTA!

Kámoška zastaví na parkovišti, uchopí autoatlas, po chvilce hledání nalistujeme správnou stránku, najdeme si v klidu trasu, která připadá v úvahu, v klidu nastartuje a pokračujeme v jízdě.

Obě jsme se shodly na tom, že nejsme tak blbé, jak vypadáme, jen potřebujeme na to hledání víc času a klidu. Stačí slušně vyzvat, třeba na chvilku zastavit a dát nám potřebný čas a hlavně informaci, kde se nacházíme, to se pak lépe hledá. Dítě se v klidu vyčůrá a manžel se třeba výjimečně omluví, že přehlédnul odbočku a sjel jinde než měl a že to není vina jeho blbky po boku, co jen neumí na povel hledat v mapách...ale to už bychom byli jednou nohou v pohádce, kde žijí princové......................

Dámy, mít tak jednoho v autě, co?

Autor: Mirka Švarcová | sobota 13.5.2017 19:38 | karma článku: 21.67 | přečteno: 814x

Další články blogera

Mirka Švarcová

Mami, víš, co mě napadlo?

Dcerka přichází do let, kdy si začíná myslet jak tak hloupí rodiče můžou mít tak chytrý dítě..? Někdy je na facku. Ale dneska mě dostala. Spíše dojala..

10.9.2017 v 16:36 | Karma článku: 23.15 | Přečteno: 839 | Diskuse

Mirka Švarcová

Bože, ve s tym sexem dneska naděláte!

Pravidla na blogu Idnes mi nedovolila uložit příspěvek pod článek pana Turnera "Ženy měly za socialismu lepší sex, než mají dnes". Rozhodla jsem se tedy o jeho zveřejnění na svém blogu..

3.9.2017 v 14:37 | Karma článku: 36.19 | Přečteno: 2213 | Diskuse

Mirka Švarcová

Mobily dělají z lidí občas i debily

Opravdu jsou majitelé "chytrého telefonu" ti nejchytřejší a vůbec největší frajeři ze všech? "Kdo se moc ptá, málo gůglí", říkává moje kamarádka. No, to abychom rovnou spálili všechny knihy, zrušili učitele na školách...

1.9.2017 v 21:23 | Karma článku: 23.73 | Přečteno: 615 | Diskuse

Mirka Švarcová

Teto, vís jak moc miluju svoji maminku?

Osud tomu chtěl, abych se stala hlídací tetou dvou prďousů, čtyřletého Olíka a patnáctiměsíční Julinky ( jména zveřejňuji se souhlasem maminky ). Obě děti mě pokaždé něčím překvapí, rozveselí, občas pozlobí..zkrátka normální děti.

25.8.2017 v 15:39 | Karma článku: 22.27 | Přečteno: 703 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Kones světa? Dovolte mi, abych se zasmál, hehe!

Srazíme se s tou planetou, nebo ne? Ještě jednou na aktuální téma. Kdyby něco, tak se při konci světa smějte, prý to pomáhá

22.9.2017 v 11:37 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Robert Kotál

Díky za zákaz billboardů u dálnic

To, že jakékoliv odvádění pozornosti od řízení vždy zvyšuje riziko nehody, je většině lidí jasné. Minimálně těm, kteří sami řídí.

22.9.2017 v 9:48 | Karma článku: 9.81 | Přečteno: 145 | Diskuse

Michal Ptáček

Iniciace nového počítače

Po sedmi letech (bez jediné reinstalace systému Windows 7) se stal počítač nemožným a poté, co jsem se tomu ještě nějaký čas vyhýbal, došlo na výběr a nákup nového.

22.9.2017 v 9:15 | Karma článku: 11.79 | Přečteno: 276 | Diskuse

Helena Vlachová

Soudruzi mají poněkud vetchou paměť

Naši soudruzi ve snaze kritizovat současnou životní úroveň v naší zemi, nás porovnávají s vyspělými zeměmi, ale nějak zapomínají, že sami mají máslo na hlavě. A to pořádné.

22.9.2017 v 6:11 | Karma článku: 27.47 | Přečteno: 626 | Diskuse

Libuse Palkova

Bude EET zavedeno i v kostelích?

Že se církev dnes musí chovat jako podnikatel je pochopitelné, nějak se živit musí. Na druhé straně všichni podnikatelé by měli mít stejné podmínky.

22.9.2017 v 1:26 | Karma článku: 23.04 | Přečteno: 991 | Diskuse
Počet článků 141 Celková karma 24.60 Průměrná čtenost 2559

Jsem žena milující dobré víno, hudbu, tanec a bábovku! :)

Děkuji bloggerovi Kájovi Pazderkovi za foto..Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.