Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cestování s mužem, ženou a jednou mapou na kolenou

13. 05. 2017 19:38:26
Inspirací k tomuto blogu mi byl článek Tomáše Vodvářky, v němž popisuje své zážitky z cestování se svou ženou, mapou v jejích rukou a s později pořízenou navigací.

"Cestuje-li můj muž společně se svou ženou v jednom autě, jedná se o absolutní konec existence ženské logiky, o blížící se infarkt jednoho poměrně mladého muže, o zjištění jejich dítěte, že dospělí jsou vlastně takové odrostlejší děti...

"Ježíši, mami, polož tu mapu a vykašli se na to!!! Tati, nekřič tolik na mamku a koukni se do tý mapy sám, když seš tak chytrej!"

"Tak a jsme v prdeli! Musel jsem špatně odbočit, vezmi rychle mapu, najdi místo, kde teď projíždím a podívej se kudy máme jet! A nechrň!!"

Přesně v tento moment se probouzím na sedadle spolujezdce, rozespale šmátrám po autoatlasu pohozeném v přihrádce po mé pravé ruce, dovolím si jej uchopit, ba co víc, odvažuji se atlas i otevřít a pak přichází vrchol nejvyšší - předstírám, že umím hledat!! Po chvilce hledání mě napadne se zeptat kde se to vlastně nacházíme. Manžel už mezitím drží v ruce mobil a startuje navigaci. "Hledej!" Vykřikne a čeká až se nastartuje mobil. Rozkaz zněl jasně! Hledám...ač nevím kde mám hledat, listuji a dělám důležitou. Proboha, ať se načte ta navigace v mobilu, honí se mi hlavou a zároveň se směju, protože listuji v atlase, ale nevím, co vlastně hledám. Promluvit na mého muže ve stavu absolutní nasranosti se rovná jisté popravě...

"Máš to????"

"Jo, atlas už v ruce mám, ale nevím, kde mám hledat..."

"Proboha, vždyť už jsme projeli minimálně třema vesnicema, to ses nemohla podívat na cedule?! Tak si najdi místo kam míříme a projeď si trasu, ne?!"

Manžel se rozčiluje, chvíli křičí na mě, chvíli na svůj "blbej" mobil, navigace stávkuje.

"Nóó, jedeme dobře, akorát bych teda před tou vesnicí, kterou teď projíždíme odbočila spíše doleva.."

"Co?! Jak dobře?! Tak měl jsem odbočit?! Mám zastavit a vrátit se nebo je ještě jiná odbočka doleva?!"

"Mamíí, mně se chce čůrat, zastavte někde!" Otáčím se na dcerku dozadu. "Tak mám se vracet nebo mám jet dál, sakra?!"

"Já nevím, teď jsem se nedívala."

"Jo, přesně tohle jsem čekal!!! Nakonec se stejně budu muset podívat sám. Chrníš po cestě, nesleduješ cestu, když chci poradit, ani nevíš, kde jsme, pak hodinu hledáš, ukaž! Ach jo!!! Vždyť koukáš úplně blbě! Cos to nalistovala? Víš vůbec kam jedeme?! No, že jsem si to rovnou nenašel sám!! Bože, za co mě trestáš?? Ani ta navigace nefunguje....a nestavíme nikde, musíš to vydržet, maminka neumí hledat v mapách, tak jsme se kvůli tomu dost zdrželi! "

Nadává na mobil, nadává na zdržení, je nervózní a naštvaný, že nereaguji na povel tak rychle, jak by si představoval...pánové, že je vám mého muže líto?

.............................................................................................................................................

Jedeme s kamarádkou centrem Prahy. Autem. Kamarádka řídí, snažíme se dostat co nejdřív z centra, všemi směry, které připadají v úvahu, projíždějí kolony aut. Takže spíše popojíždíme. Jde na mě spaní. V autě je ticho, kámoška se snaží trpělivě popojíždět. Má cenu lamentovat?! Tím se kolona neposune...

Po chvíli zjišťujeme, že došlo k bouračce a kolona se hned tak nepohne. Auta za námi couvají. "Ty vole, budu muset couvat, všichni chtějí najet na hlavní a jet jinudy! To sama nedám, budeš mě muset pomoct! A tady máš můj mobil, najdi tam prosím mapy a budeš mě navigovat kudy mám jet potom, jedem směr Černý Most. Prosím tě a v klidu, když tak někde zastavím a podíváme se spolu, v nejhorším to otočím a vrátíme se.

Mám po spaní! Nervózně hledám v mobilu mapy, do toho se po chvíli, kdy kámoška sešlápne plyn, otáčím a pokouším se navigovat z pravé strany, zatímco si řidička sleduje svou stranu.

"Miru, v klidu! Nehoří, hlavně mi sleduj tu pravou stranu, aby mi tam někdo nevjel, řidiči se tady chovají jako prasata! Každej chce co nejdřív vyjet, no, nejsem tryskáč!! Za chvíli najedu na hlavní, za semaforem je velká křižovatka, sleduj mi prosím ten semafor! Až bude červená, vjedu tam, otočím to a pokusím se rychle ujet. Jako to auto za náma, jo? A neboj, to dáme!"

Sleduji jak se kamarádce třepou ruce na volantu, je dost nervózní. Popojíždí, nerozčiluje se, nenadává, ač kolem nás krouží auta snad ze všech směrů, troubí, dávají nám najevo ať na to šlápnem...

Po chvíli se mi načte mapa. Kámoška, stále couvající, mi s klidem sděluje číslo silnice a upozorňuje mě na sledování semaforu, protože se blížíme ke křižovatce.

Blikne červená, rychlým obratem vjedeme do křižovatky a frčíme pryč. "Máš tu mapu a tu silnici?"

"Jéé, teď to zhaslo, moment, hned to najdu, promiň!!! Sakra, asi je to vybitý.."

"Fakt v klidu, zastavíme támhle na parkovišti a koukneme do autoatlasu. Umíš v tom hledat, Miru?" Kamarádka se směje a přiznává se, že s tím má problém a manžel na ni vždycky řve. Prý na ni vybafne vždy na poslední chvíli, ihned požaduje informaci, kde má odbočit, aniž by už měla atlas v ruce...A pak, v momentě, kdy nemůže najít tu správnou mapu, se dozví, že je k ničemu.

Proč se vlastně ti naši muži žení?! ABY MĚLI PO CESTĚ V AUTĚ BLBKU A MOHLI TO VYKŘIČET DO CELÉHO SVĚTA!

Kámoška zastaví na parkovišti, uchopí autoatlas, po chvilce hledání nalistujeme správnou stránku, najdeme si v klidu trasu, která připadá v úvahu, v klidu nastartuje a pokračujeme v jízdě.

Obě jsme se shodly na tom, že nejsme tak blbé, jak vypadáme, jen potřebujeme na to hledání víc času a klidu. Stačí slušně vyzvat, třeba na chvilku zastavit a dát nám potřebný čas a hlavně informaci, kde se nacházíme, to se pak lépe hledá. Dítě se v klidu vyčůrá a manžel se třeba výjimečně omluví, že přehlédnul odbočku a sjel jinde než měl a že to není vina jeho blbky po boku, co jen neumí na povel hledat v mapách...ale to už bychom byli jednou nohou v pohádce, kde žijí princové......................

Dámy, mít tak jednoho v autě, co?

Autor: Mirka Švarcová | sobota 13.5.2017 19:38 | karma článku: 21.31 | přečteno: 784x

Další články blogera

Mirka Švarcová

Hlavně mi nešahejte mezi nohy!

"Hele jako, proč myslíte, že jsem k vám jako přišla?! Protože mám asi jako problém, né? Byla ste mi doporučená panem doktorem, protože jsem jako chtěla jenom ženckou, ostatní, jako chlapi, mě jen vosahávali, víte?"

8.7.2017 v 17:00 | Karma článku: 44.88 | Přečteno: 18548 | Diskuse

Mirka Švarcová

Je libo můj PIN kód?

Kdo z vás vlastní platební kartu AirBank a pražskou lítačku, zřejmě už tuší..a kdo z vás má obě karty ve své peněžence a blízko u sebe, možná se pravidelně dostává do podobné situace jako já.

7.7.2017 v 10:53 | Karma článku: 29.88 | Přečteno: 4134 | Diskuse

Mirka Švarcová

Kachny, kachny, kachny...kachny?

Vyjely jsme si s kamarádkou na celodenní výlet. Cílem byl hrad Švihov, více jsme neplánovaly. Přeci jen nás po cestě něco cvrnklo do nosu, což nám výlet zpestřilo a "kachny" byly zahnány tam kam patří...

6.7.2017 v 16:32 | Karma článku: 23.30 | Přečteno: 827 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Muslim-nemuslim, myslím-nemyslím

Někteří škarohlídi tvrdí, že současná migrační vlna může znamenat ohrožení křesťanských hodnot, přirovnávají situaci k boji dobra proti zlu. Snad tak dramatické to nebude, hlavní je myslet pozitivně

21.7.2017 v 9:07 | Karma článku: 7.15 | Přečteno: 334 | Diskuse

David Dvořák

Paní Jourová, umíte v té Bruseli i něco jiného než vyhrožovat, zakazovat a regulovat?

Aktuálně komisařka Jourová, kandidátka hnutí ANO, vyhrožuje Polsku zastavením dotací. Nejvýstižnější komentář na její adresu je od V. Klause ml. ... všichni jste blázni, jenom já letadlo.

21.7.2017 v 8:08 | Karma článku: 34.35 | Přečteno: 910 | Diskuse

David Vlk

Správný "Tata" zvládne včecko. Musí!

Svalnatá,pružná mladá těla rozbíjejí vodní hladinu v elegantních skokanských kreacích.I leckterá dáma středního věku si při pohledu na tu přehlídku testosteronu tiše posteskne.Jen tiše, aby starej co chrápe vedle na dece neslyšel

21.7.2017 v 8:02 | Karma článku: 21.48 | Přečteno: 445 | Diskuse

Helena Vlachová

Únavné šaškárny

Únavné šaškárny. Tak bych nazvala soudní kauzy, jež se táhnou mnoho let a měli by v nich být odsouzeni někteří naši politici a vlivní

21.7.2017 v 6:09 | Karma článku: 20.27 | Přečteno: 484 | Diskuse

Jana Slaninová

Každý měsíc to krvácí a stejně to nezdechne

Půjčila jsem si větu z jednoho trošku hrubostí k ženám oplývajícího vtipu. Můj muž si teď dva dny krvácel z pupíku a spotřebovala jsem na něj veškerý obvazový materiál a též asi osm menstruačních vložek.

20.7.2017 v 19:19 | Karma článku: 19.35 | Přečteno: 1049 | Diskuse
Počet článků 135 Celková karma 29.84 Průměrná čtenost 2618

Jsem žena milující dobré víno, hudbu, tanec a bábovku! :)

Děkuji bloggerovi Kájovi Pazderkovi za foto..

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.